Lamina Prešov - odborník na strešné krytiny, odkvapový systém a fasádny systém

„Remeslo má zlaté dno“

Zatepľujte efektívne nadkrokvovou izoláciou PIR

„Remeslo má zlaté dno“

                                      Čo vykonáva klampiar?

 

 

 

Kto je to klampiar? Ak uvažujete o rekonštrukcií či realizácií strechy, firma LAMINA Vám rada pomôže so správnym výberom dobrých a šikovných klampiarov s výbornými referenciami. Klampiar je človek, ktorý pracuje s plechom a jeho práca si vyžaduje maximálnu zručnosť.  Samozrejme, klampiara nemôže robiť len tak hocikto! Klampiar by mal mať dobrú fyzičku, musí byť presný, dôsledný a jednoznačne musí mať aj dobrú predstavivosť. Poďme sa pozrieť na to, kto vlastne klampiar je a čo je náplňou jeho už tak náročnej práce.

 

Práca klampiara

Moderná technológia môže byť nápomocná, ale nikdy úplne nenahradí poctivú manuálnu prácu klampiara, ktorá existuje na svete už stovky rokov. Môže mu ju ale zaručene do veľkej miery uľahčiť. Šikovných klampiarov, ktorý neflákajú a milujú svoju prácu, rozhodne nájdete. Všímajte si však, aké nástroje klampiar používa, aký je detailista a s akými materiálmi pracuje. To všetko sú faktory, ktoré by mali ovplyvniť váš výber. Samozrejme, dôležité sú aj jeho referencie, tie robia reklamu reklamou!                                                         

 

 

 

 

 

Čo je pracovná náplň klampiara?

Už sme si povedali, že klampiar je odborníkom na prácu s plechom. Pri realizáciu alebo rekonštrukcií strechy je jeho úlohou montáž odkvapov a žľabov na streche, čiže plechových súčastí strechy. Práca s plechom samozrejme nie je len o výrobe a montáži žľabov. Klampiar využíva najčastejšie na prácu materiály ako je pozinkovaný plech alebo aj meď či titán-zinok. Práve z nich sú následne vyrábané všetky plechové výrobky s ktorými pracuje.

Dobrý klampiar sa nemôže báť manuálnej práce.Veľa klampiarov zachováva postupy ich predchodcov. Dnes je ich práca uľahčovaná aj tým, že si klampiar nemusí všetky výrobky vyrábať svojpomocne. Veľa súčastí, ktoré potrebuje napríklad pri rekonštrukcií, či výstavbe strechy, si vie jednoducho objednať vo firme LAMINA Vám vieme ohýbať plechy až do 6 metrovej dĺžky za pomoci moderného CNC stroja.

 

 

files/lamina/zamestnanci/Michalik.png

Bc. Stanislav Michalík

mobil: 0901 722 005
e-mail: obchod1@lamina.sk

Späť