Lamina Prešov - odborník na strešné krytiny, odkvapový systém a fasádny systém

Blog

Sofit panel – fasáda šitá na mieru

 

 

Sofit panel – fasáda šitá na mieru

 

Popri streche je fasáda časť budovy, ktorú z exteriéru vnímame najviac. Preto jej výberu väčšina stavebníkov venuje pomerne veľkú pozornosť. V podstate existujú dva typy fasád – odvetraná a kontaktná fasáda – či už so zateplením alebo bez.  Odvetrané fasády majú viacero výhod – vďaka vetracej medzere medzi izoláciou a obkladom sa stena a izolácia menej nahrieva, čo má vplyv aj na teplotu v interiéri. Odvetraná fasáda dokáže lepšie odviesť vlhkosť z konštrukcie.

 

 

Čítať ďalej…

Systémové skladby pre ploché strechy s tepelnou izoláciou PIR

 

 

Systémové skladby pre ploché strechy s tepelnou izoláciou PIR

Podklad a účel budovy sú kľúčovými faktormi určujúcimi výber správnej strešnej konštrukcie. Na výber sú systémy z asfaltových pásov alebo umelohmotných strešných fólií, časovo úsporné pásy BauderTHERM alebo za studena samolepiaci systém BauderTEC, ako ...

 

Čítať ďalej…

ZinkoMAG

Žiarovo pozinkovaný plech -ZINKOMAG

 oceľový plech

 Medzi najúčinnejšie spôsoby v boji proti hrdzaveniu patrí nanášanie kovových ochranných povlakov na oceľové plechy.

Čítať ďalej…

Dočasné riešenie zatekania strešného plášťa, ale aj možnosť trvalého riešenia rekonštrukcie strechy.

Pôvodný stav:

Strešná konštrukcia vytvorená nosnými U oceľovými nosníkmi a trapézovým plechom. Cez pôvodnú trapézovú konštrukciu na viacerých miestach zatekalo.

 

Riešenie:

Čítať ďalej…

Zatepľujte efektívne nadkrokvovou izoláciou PIR

Pravidelné platby za elektrinu, plyn a ďalšie energie... pozná to každý z nás. Mesačne nám tieto platby vytiahnu z peňaženky nemalú sumu. Väčšina z nás preto uvažuje ako ušetriť. Uvažovanie a premýšľanie sa ešte zintenzívni ak sa rozhodneme rekonštruovať svoj dom alebo ak sa rozhodneme pre novostavbu. Ak už investujeme, chceme za svoje peniaze dostať primeranú kvalitu, efektivitu a samozrejme aj životnosť materiálov.

Čítať ďalej…

Využitie sofit panelu na podhľady

V tomto blogu Vám chceme predstaviť široké využitie fasádneho systému Sofit panelu, a to nie len na fasády, ale aj na podhľady. Jedným z mnohých projektov, ktorý  Vám predstavujeme  je rekonštrukcia čerpacej stanice SLOVNAFT v Rožňave.

Čítať ďalej…

Nová plechová strešná krytina CLIP Panel v Tajove

Plechová strešná krytina je dlhodobo obľúbená pre domy, priemyselné budovy, či chaty. Klasický vzhľad a jednoduchá montáž predstavuje krytina Lamina CLIP PANEL. Jednotlivé lamely sú zakliknuté  vzájomne do seba bez potreby špeciálneho náradia alebo zvláštnych zručností.

Čítať ďalej…

Sofit panel zdobí polyfunkčný objekt v Prešove

Predstavujeme Vám našu ďalšiu realizáciu modernej odvetranej fasády. Novú polyfunkčnú budovu na prešovskom sídlisku Sekčov  zdobí plechová odvetraná fasáda SOFIT PANEL. SOFIT PANEL  je jednou z variant obkladových prvkov fasádneho systému LAMINA PREŠOV. 

Čítať ďalej…

Clip Panel - moderná strešná krytina

Tentokrát sme sa rozhodli Vám ukázať realizáciu strešnej krytiny Lamina Clip panel v obci Hertník v okrese Bardejov. Táto plechová strešná krytina pôsobí veľmi esteticky pri novostavbách aj pri rekonštrukciách...

Čítať ďalej…

Rodinný dom s odvetranou fasádou FUNDERMAX

V septembri sme pridali do našej zbierky realizácii modernú fasádu na rodinnom domu v Prešove. Odvetraná fasáda je vynikajúce riešenie pre všetky typy budov. Pomáha splniť architektonické a technické požiadavky v akomkoľvek klimatickom prostredí. Použité materiály sú nehorľavé a preto chránia Vás a Vaše okolie pred šírením požiaru.

Čítať ďalej…