Ako zvoliť správny odkvapový systém

Stále silnejšie búrky a prílivové dažde nám pripomínajú, ako dôležitý je pre našu strechu a celý dom odvodňovací čiže odkvapový systém. Ako zvoliť ten správny, aby vyhovoval práve nášmu domu, našej streche.

 

Najdôležitejším kritériom pre voľbu odkvapového systému je jeho veľkosť. Tá je daná jednak veľkosťou resp. rozvinutou šírkou žľabu a priemerom zvodu. Až na druhom mieste je potom výber materiálu, z ktorého je odkvapový systém vyrobený.

 

 

Pre orientáciu nižšie prikladám aj tabuľku pre správne určenie veľkosti odkvapového systému. 

Plocha  

Počet  zvodov odkvapového systému

Veľkosť žľabu r.š. [r.š. v mm]

Veľkosť zvodovej rúry [ DN v mm]

 

do 15 m2

1

200

60

 

do 50 m2

1

250

80

 

do 100 m2

1

330

100

 

do 150 m2

1

333

120

 
         

 

Pri realizácií odkvapového systému je dôležité pamätať aj na spádovanie samotných žľabov. Spád zaisťujeme správnym osadením žľabových hákov, pričom treba dbať na to, aby sa v žľabe netvorili prehyby v ktorých by sa mohla zadržiavať voda. Minimálny spád žľabu by mal byť 0,5% ( 0,3°).

 

Súčasťou odkvapového systému sú takisto okrem žľabov a zvodových rúr aj čelá, kolená, rohy, spojky, odskoky, háky, objímky prípadne tiež výpusty vody a zachytávače lístia.

 

V našej firme nájdete odkvapové systémy od spoločnosti EVROmat a.s., ktorý je najväčším výrobcom odkvapových systémov v ČR. V našej ponuke nájdete odkvapové systémy v rôznej veľkosti, materiálového prevedenia ( meď, titán-zinok, lakovaný pozink, lakoplast, pozink) a farby.

 
Mgr. Tomáš Pápež
Vedúci predajne

mobil:  0911 421 855
e-mail:

Ísť späť

Chcete vedieť viac? Neváhajte a napíšte nám!

© Všetky práva vyhradené LAMINA PREŠOV, s.r.o.   |   Vyhlásenie o ochrane osobných údajov
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti LAMINA PREŠOV, s.r.o.. Viac informácii