Asfaltové pásy BAUDER

Použité na polyfunkčnej budove.

Kľúčom k spoľahlivej plochej streche bytového domu alebo rodinného domu je použitie kvalitných materiálov. Dôležitou súčasťou je zverenie realizácie odbornej firme s vyškolenými pracovníkmi. Finančne nenáročné riešenia sú v prípade plochých striech často nedostatočné a nižšia cena hydroizolácie či jej realizácie sa môže negatívne prejaviť už v priebehu niekoľkých rokov.

Ak chcete, aby strecha vydržala nápor počasia i času, je vhodné použiť komplexné systémové riešenie. Kombinácia viacerých kvalitných výrobkov od jedného výrobcu je predpokladom dlhodobej funkčnosti a odolnosti strechy.

 

Odporúčam použitie kvalitných modifikovaných asfaltových pásov od firmy BAUDER, ktorých životnosť je niekoľko desiatok rokov. V prvom rade treba použiť kvalitnú parozábranu , najlepšie asfaltový pás, ktorý zároveň plní aj poistnú hydroizolačnú funkciu. Ako tepelnú izoláciu je možné použiť dosky tzv. PIR dosky, ktoré sa vyrábajú v rôznych hrúbkach a typoch. V našom prípade bol použitý EPS polystyrén a spádové kliny Ktoré sa lepili špeciálnym penovým lepidlom BAUDER schaumkleber.

 

 

Na tepelnú izoláciu sa ukladá za studena samolepiaci spodný hydroizolačný pás BAUDER SPRINT DUO a potom vrchný hydroizolačný pás BAUDER EP4 s bridlicovým posypom. Na hydroizoláciu striech by sa mali používať len asfaltové modifikované pásy.

S asfaltovými pásmi BAUDER možno pokryť väčšiu plochu v kratšom čase a s nižšou spotrebou plynu. Navyše sú tieto pásy vysoko odolné proti UV žiareniu, preto vašu strechu ochránia pred jej predčasným starnutím.

 
Stanislav Michalík - Kontakty - Strechy a strešné krytiny, fasády, odkvapový systém  |  LAMINA Prešov
Bc. Stanislav Michalík

Ísť späť

Chcete vedieť viac? Neváhajte a napíšte nám!

© Všetky práva vyhradené LAMINA PREŠOV, s.r.o.   |   Vyhlásenie o ochrane osobných údajov
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti LAMINA PREŠOV, s.r.o.. Viac informácii