Najmenší člen strechy

Každá strecha je zložená z veľkého množstva častí, väčšinou až z desiatok súčastí, ktoré po zložení tvoria bezpečnú strechu. Jedným z najmenších zo všetkých potrebných dielov je trhací nit.

Trhací nit je súčasťou systémového riešenia pre správne dosiahnutie funkčnej strechy.  Vytvára pevný, nerozoberateľný spoj. 

Trhací nit sa zasunie do otvoru dielu. Pomocou montážneho nástroja sa vytiahne na nitovacom tŕni tak, aby deformoval nitovacie puzdro a pevne ich spojil s materiálom, ktorý požadujeme spojiť. Pri dosiahnutí trhacej sily sa nitovací tŕň v mieste požadovaného lomu odlomí a jednoducho sa zlikviduje. Trhacie nity sa dajú inštalovať z jednej strany súčiastky bez potreby prístupu k jej zadnej časti. 

Vo firme LAMINA používame trhacie nity v rozmere 4x8 mm. Dodávame ich vo farbách plechovodkvapových systémov, ktoré máme v ponuke. Skladom máme aj nity s veľkou hlavičkou  v rozmere 4,8x20 mm. Tie vieme nalakovať práškovou farbou podľa vzorkovníka RAL. Používame ich na kotvenie obkladových materiálov pri realizácií odvetraných fasád.

Trhacie nity na strechu

Ísť späť

Chcete vedieť viac? Neváhajte a napíšte nám!

© Všetky práva vyhradené LAMINA PREŠOV, s.r.o.   |   Vyhlásenie o ochrane osobných údajov
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.