Prečo by sa pri stavbe striech nemalo zabúdať na tesnenie

Kov je  známy ako jednou z najekologickejších možností strešnej krytiny, ktorá je v súčasnosti na trhu. Okrem možných úspor energie ponúkajú kovové strechy aj dobrú životnosť a recyklovateľnosť.

Zatiaľ čo kovové strechy si získavajú obľubu v bytovom aj komerčnom sektore, jeden dôležitý komponent pri ich montáži zostáva prehliadaný: tmely.

Tmely na kovové strechy

 

Tmely sú v zostave budovy z kovovej strechy často prehliadané, pretože zvyčajne tvoria zlomok celkových nákladov na strechu. Výsledkom je, že pri získavaní a určovaní toho, ktoré tesniace materiály sa majú použiť, sa zvyčajne veľa nepremýšľa. Tmely sú však jednou z najdôležitejších zložiek ochrany proti hydroizolácii. Ak ich prehliadnete, môžu sa vyskytnúť netesnosti alebo infiltrácia vody z medzier alebo z oblastí rozdielnych podkladov, ktoré je potrebné utesniť.

Tmely sú potrebné na vybudovanie vodotesnej konštrukcie. Okrem toho, zaistenie výberu správneho tmelu pri konštrukcii kovovej strechy môže mať vplyv na celkovú funkčnosť a životnosť strechy.

Ísť späť

Chcete vedieť viac? Neváhajte a napíšte nám!

© Všetky práva vyhradené LAMINA PREŠOV, s.r.o.   |   Vyhlásenie o ochrane osobných údajov
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti LAMINA PREŠOV, s.r.o.. Viac informácii