Fasádne dosky FUNDERMAX

Fasádne dosky FUNDERMAX sú vysokotlakové dekoratívne lamináty (HPL) vyrábané na báze termosetických živíc. Sú vyrobené z niekoľkých vrstiev vláknitej výstuže (papieru), ktoré sú následne impregnované vytvrdzovanou živicou.

Tieto vrstvy sú lisované pri vysokej teplote, tlaku a v presne danom čase. Na povrchovej vrstve potom vznikne dekór alebo vzor, ktorý je naviac chránený akryl - polyuretánovou vrstvou. Fasádne dosky FUNDERMAX sú veľmi stále a odolné teplotám od -80°C až do +180°C. Vďaka týmto vlastnostiam je možné použitie aj vo vonkajšom prostredí. Naviac sú odolné proti poveternostným vplyvom a kyslým dažďom. 

Fasádne dosky Fundermax - Strechy a strešné krytiny, fasády, odkvapový systém | LAMINA Prešov
 

Dekór a vzor fasádnych dosiek FUNDERMAX nevybledne ani pri vonkajšom použití, kde je vystavený slnečnému žiareniu a ani iným farebným postrekom.

Fasádne dosky FUNDERMAX sú považované vďaka svojmu zloženiu za veľmi ekologický výrobok, pretože neobsahujú žiadne organické zlúčeniny halogénov ani azbest, alebo pesticídy či fungicídy. Pri výrobe fasádnych dosiek FUNDERMAX nie je preukázaný žiadny negatívny vplyv na životné prostredie. V ponuke fasádnych dosiek FUNDERMAX nájdeme viac než 80 dekórov, ktoré spĺňajú podmienky pre vonkajšie použitie.

FUNDERMAX rozmery dosiek :

 • 2800 x 1300 mm
 • 4100 x 1300 mm
 • 2800 x 1854 mm
 • 4100 x 1854 mm

dodávajú sa iba celé dosky /nie m²/

FUNDERMAX hrúbky dosiek :

2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 mm

Predstavujeme unikátny, vysoko odolný fasádny obkladový systém SCALEO a MODULO od spoločnosti FUNDERMAX pre jednoduché, robustné a moderné fasády. Obkladové dosky, upevňovací systém a všetky potrebné komponenty z jednej ruky. Základným materiálom obidvoch fasád sú stálofarebné fasádne kompaktné dosky Max Exterior. Jedná sa o duromerové vysokotlakové lamináty (HPL), ktoré sú vyrobené lisovaním pod veľkým tlakom a pri vysokej teplote. Dvojité tvrdené akrylové a polyuretánové pryskyrice zaisťujú vysoko účinnú ochranu proti poveternostným vplyvom, UV žiareniu i mechanickému poškodeniu. Prefabrikované panely sa pomocou špeciálneho upevňovacieho systému montujú na drevenú alebo hliníkovú základnú podkonštrukciu.

Systém SCALEO sa montuje ako prekladaná fasáda, systém MODULO ako uzavretá rovinná fasáda so skrytým mechanickým upevnením. Vďaka svojmu modernému dekoratívnemu vzhľadu s úzkymi špárami (2 mm) je MODULO ideálny systém tiež pre riešenie interiérov. Vybrať sa dá až zo 100 rôznych dekórov farieb, drevín, kameňa, betónu atď. Hlavnou výhodou obkladových systémov SCALEO a MODULO je: kompletný systém bez nutnosti rezania, CNC opracovanie je priamo od výrobcu, ľahká manipulácia a doprava dodania vrátane všetkého príslušenstva, nepotrebujete žiadne zložité nástroje na rovné spoje a špáry, široká farebná a dekórová škála, rokmi overená kvalita materiálu, možnosť výberu hliníkovej alebo drevenej podkonštrukcie.

Fasádny systém SCALEO

S panelmi Max Exterior pre prekladané fasády môžeme vytvoriť jednoduché, robustné a moderné fasády. A vďaka ideálnej kombinácii ľahko realizovateľného upevňovacieho systému s osvedčenými vlastnosťami fasádnych dosiek Max Exterior.

FORMÁT SCALEO

 • Formát: 2800 x 250 mm
 • Hrúbka: 6 mm
 • Balenie: 5 ks = 3,5 m²
 • Krycia plocha 1 kusu: 0,62 m² 

Príslušenstvo: montážne spony, rohové profily, dielové spojovacie profily.

Fasádny systém MODULO

Tento moderný systém pre upevnenie fasády umožňuje realizovať fasádu, ale aj obloženie vnútorných stien pomocou prefabrikovaných štandardných prvkov s nepriznaným mechanickým  upevnením. Spodná konštrukcia môže byť podľa priania bežná drevená alebo hliníková.

FORMÁTY MODULO

Modulo 500:

 • Formát: 465 x 420 mm
 • Hrúbka: 8 mm
 • Balenie: 6 ks
 • Krycia plocha 1 kusu: 0,19 m²

Modulo 1000:

 • Formát: 920 x 420 mm
 • Hrúbka: 8 mm
 • Balenie: 6 ks
 • Krycia plocha 1 kusu: 0,38 m²

 

Príslušenstvo: montážne príchytky (balenie: 100 ks, spotreba vždy podľa spôsobu inštalácie cca 11 ks/m²), upevňovacia lišta, zaisťovacie kolíky, rohové profily, montážna pomôcka.

Ukladanie fasádneho systému MODULO

Výber spôsobu inštalácie a výber dekóru alebo kombinácia dekórov umožňuje rôznorodé realizácie fasády.

Rodinný dom

Kanaš

Fasádny systém

Dodaný fasádový systém Fundermax

Materiál: Fundermax

Chcete vedieť viac? Neváhajte a napíšte nám!

© Všetky práva vyhradené LAMINA PREŠOV, s.r.o.   |   Vyhlásenie o ochrane osobných údajov
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.