Polykarbonáty

Naša spoločnosť sa zaoberá predajom (veľkoobchod, maloobchod) a spracovaním polykarbonátových dosiek zn. Arla, ktoré držíme aj skladom a na objednávku sú polykarbonáty značky Makrolon.

Dutinkové polykarbonátové dosky sa vyznačujú vynikajúcimi tepelno-izolačnými vlastnosťami, nízkou hmotnosťou, vysokou rázovou húževnatosťou a dlhou životnosťou.

Polykarbonáty - Strechy a strešné krytiny, fasády, odkvapový systém | LAMINA Prešov
 
Polykarbonáty - Strechy a strešné krytiny, fasády, odkvapový systém | LAMINA Prešov

ARLA Plast, Švédsko

Plné a dutinkové polykarbonátové dosky špičkovej kvality, ktoré sa vyrábajú v štandardných rozmeroch a taktiež sa dajú vyrobiť na mieru. Polykarbonátové dosky ARLA Multiclear Box sú jednokomôrkové viacstenné extrudované polykarbonátové platne s hrúbkami 4 mm, 6 mm, 8 mm a 10 mm. Tieto dosky sa vyrábajú vo farebnom vyhotovení: číre (clear), opál (opal) a bronz (bronze). Dosky sú opatrené ochrannou vrstvou proti UV žiareniu.

Polykarbonátové dosky ARLA Multiclear sú viackomôrkové viacstenné extrudované polykarbonátové platne s hrúbkami 10 mm, 16 mm, 20 mm a 25 mm. Dosky sa  vyrábajú vo farebnom vyhotovení: číre (clear), opál (opal) a bronz (bronze). Dosky sú opatrené ochrannou vrstvou proti UV žiareniu.

Polykarbonátové dosky ARLA  Multiclear BOXa  ARLAMulticlear sa používajú ako interiérové, alebo exteriérové presvetľovacie prvky v bytovej, občianskej, ale aj  priemyselnej výstavbe, hlavne v strešných (príp. aj v iných) konštrukciách. Montáž sa vykonáva do nosnej časti konštrukcie. Dosky sú nepochôdze.

POUŽITIE:

 1. zasklenie priemyselných, športových a hospodárskych budov
 2. sedlové, oblúkové svetlíky
 3. prestrešenie terás, pergol, parkovísk
 4. zastrešenie tribún, autobusových zastávok
 5. zimné záhrady, sklenníky, pareniská
 6. balkonové čelá, deliace steny,
 7. skladové prístrešky
 8. fasády a iné
 9. ideálna náhrada za drôtosklo

ČISTENIE:

 1. Polykarbonátové dosky sa môžu čistiť len mydlovou vodou alebo inými jemnými čistiacimi prostriedkami.
 2. NEPOUŽÍVAJTE žiadne agresívne čistiace chemické prípravky.

TEPELNÁ ROZŤAŽNOSŤ:

Nakoľko polykarbonát, tak ako všetky plásty, vplyvom zmeny teplôt mení svoju veľkosť tj. vplyvom vyššej teploty sa rozťahuje a vplyvom nižšej sa sťahuje, je potrebné pri montáži zohľadňovať expanznú vôlu, ktorá je cca 4 mm/m. 

MAKROLON

Komôrkové polykarbonátové dosky sú vynikajúci materiál pre tepelnoizolačné nerozbitné zasklievanie, presvetľovanie a zastrešovanie. Sú opatrené ochrannou vrstvou proti UV žiareniu, ktorá zaisťuje mimoriadnu odolnosť voči starnutiu vplyvom klimatických podmienok, zabezpečuje dlhú životnosť, zaisťuje dlhodobé zachovanie optických vlastností a pomáha zachovať vysokú tuhosť a únosnosť. Touto vrstvou je opatrená jedna strana dosiek Makrolon, ktorá je zreteľné označená potlačenou ochrannou fóliou. Táto strana musí byť vždy inštalovaná smerom von. Vďaka vysokej nárazovej húževnatosti zaisťujú polykarbonátové dosky Makrolon vysokú bezpečnosť, je vylúčený vznik črepín a ďalej sa minimalizuje možnosť poškodenia pri doprave a montáži.

Polykarbonáty - Strechy a strešné krytiny, fasády, odkvapový systém | LAMINA Prešov

Chcete vedieť viac? Neváhajte a napíšte nám!

© Všetky práva vyhradené LAMINA PREŠOV, s.r.o.   |   Vyhlásenie o ochrane osobných údajov
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.