Lamina Prešov - odborník na strešné krytiny, odkvapový systém a fasádny systém

Titánzinkový odkvapový systém

files/lamina/produkty/odkvapovy-system/titanzinok odkvap/titan_banner.jpg

Titánzinok je valcovaný zinok, ktorý v zliatine s meďou a titánom získava mechanické vlastnosti vhodné na použitie v stavebníctve. Pridanie medi zvyšuje pevnosť v ťahu, pridanie titánu zase zvyšuje  tvarovú stabilitu.

 

Titánzinok sa považuje za najekologickejší  materiál na výrobu titánzinkových odkvapových systémov pre svoju nízku energetickú náročnosť pri výrobe, pretože titánzinok sa taví pri nižšej teplote ako ostatné materiály. Táto vlastnosť tiež spôsobuje rozpínavosť, preto pri neodbornej montáži titánzinkových odkvapov môže dôjsť k pnutiu a praskaniu.

 

Výhoda titánzinkového odkvapového systému je v tom, že nevyžaduje žiadnu ďalšiu údržbu (pravidelné natieranie ako pri pozinkovanom odkvapovom systéme). Životnosť titánzinkových odkvapových systémov je viac ako 60 rokov. Práve pre tieto vlastnosti je titánzinok  považovaný za materiál budúcnosti.

 

Podobne ako pri odkvapoch z medi, vzniká na povrchu titánzinku antikorózna vrstva – patina. U predzvetralého prevedenia je už vo výrobe vytvorený na povrchu atraktívny odtieň patiny, ktorý by sa inak pôsobením poveternostných vplyvov vytvoril až po určitej dobe.

Titánzinkový odkvapový systém sa vyrába vo farebnom prevedení:

 • natural
 • anthra
 • quartz
 • pigmento - green (zelený), red (červený), blue (modrý)

Rozmery polkruhových žľabov a zvodových rúr:

NATURAL

 • rozvinutá šírka žľabu: 330 mm / priemer rúry: 100 mm / dĺžka žľabu: 3 m / dĺžka rúry: 3 m

QUARTZ

 • rozvinutá šírka žľabu: 330 mm / priemer rúry: 100 mm / dĺžka žľabu: 4 m / dĺžka rúry: 2 m

ANTHRA

 • rozvinutá šírka žľabu: 330 mm / priemer rúry: 100 mm / dĺžka žľabu: 4 m / dĺžka rúry: 2 m

 

 

Diely titánzinkového odkvapového systému
files/lamina/produkty/odkvapovy-system/titanzinok odkvap/diely/koleno lisovane titanzinok.jpg files/lamina/produkty/odkvapovy-system/titanzinok odkvap/diely/kotlik konicky titanzinok (2).jpg files/lamina/produkty/odkvapovy-system/titanzinok odkvap/diely/zlab polkruhovy titanzinok.jpg
Koleno lisované Kotlík kónický Žľab polkruhový
files/lamina/produkty/odkvapovy-system/titanzinok odkvap/diely/zlabovy roh titanzinok.jpg files/lamina/produkty/odkvapovy-system/titanzinok odkvap/diely/zvodova rura titanzinok (2).jpg files/lamina/produkty/odkvapovy-system/titanzinok odkvap/diely/IMG_4706.jpg
Žľabový roh Zvodová rúra Žľabové čelo

Farebná škála produktov

 • Farba

  Anthra

 • Farba

  Quartz

 • Farba

  Natural