Titánzinkový odkvapový systém

 
VM Zinc - Partneri - Strechy a strešné krytiny, fasády, odkvapový systém  |  LAMINA Prešov

Titánzinok je valcovaný zinok, ktorý v zliatine s meďou a titánom získava mechanické vlastnosti vhodné na použitie v stavebníctve. Pridanie medi zvyšuje pevnosť v ťahu, pridanie titánu zase zvyšuje  tvarovú stabilitu.

Titánzinok sa považuje za najekologickejší  materiál na výrobu titánzinkových odkvapových systémov pre svoju nízku energetickú náročnosť pri výrobe, pretože titánzinok sa taví pri nižšej teplote ako ostatné materiály. Táto vlastnosť tiež spôsobuje rozpínavosť, preto pri neodbornej montáži titánzinkových odkvapov môže dôjsť k pnutiu a praskaniu.

Výhoda titánzinkového odkvapového systému je v tom, že nevyžaduje žiadnu ďalšiu údržbu (pravidelné natieranie ako pri pozinkovanom odkvapovom systéme).

Životnosť titánzinkových odkvapových systémov je viac ako 60 rokov. Práve pre tieto vlastnosti je titánzinok  považovaný za materiál budúcnosti.

Podobne ako pri odkvapoch z medi, vzniká na povrchu titánzinku antikorózna vrstva – patina.

U predzvetralého prevedenia je už vo výrobe vytvorený na povrchu atraktívny odtieň patiny, ktorý by sa inak pôsobením poveternostných vplyvov vytvoril až po určitej dobe.

Titánzinkový odkvapový systém sa vyrába vo farebnom prevedení:
  1. natural
  2. anthra
  3. quartz
  4. pigmento - green (zelený), red (červený), blue (modrý)

Rozmery polkruhových žľabov a zvodových rúr:

  rozvinutá šírka žľabu priemer rúry dĺžka žľabu dĺžka rúry
NATURAL 330 mm 100 mm 3 m 3 m
QUARTZ 330 mm 100 mm 4 m 2 m
ANTHRA 330 mm 100 mm 4 m 2 m

Chcete vedieť viac? Neváhajte a napíšte nám!

© Všetky práva vyhradené LAMINA PREŠOV, s.r.o.   |   Vyhlásenie o ochrane osobných údajov
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.