Lamina Prešov - odborník na strešné krytiny, odkvapový systém a fasádny systém

Tvrdé krytiny

files/lamina/produkty/krytiny/tvrde krytiny/betonove krytiny/mediterran/strecha_Mediterran_uvodna.jpg

BETÓNOVÁ KRYTINA TERRAN

files/lamina/produkty/krytiny/tvrde krytiny/betonove krytiny/terran/Terran_logo.jpg

 

Betón na výrobu škridiel Terran sa pripravuje zmiešaním z troch prírodných surovín (voda, piesok, kameň). Metódou vypaľovania z kameňa sa získava cement, ktorý preberá funkciu spojiva.
 
Materiál škridly odvedie všetky zrážky, a tak sa voda nedostane medzi póry. Výhoda toho je dvojitá - pri cykloch zamrznutí a topení sa zmení objem vody, ale škridla sa nedrobí a zostáva celá. Hmotnosť strechy nebude kolísať.
 
Betónová krytina Terran je farbystála. Farbu obsahuje už samotná základná surovina. Požadovanú farbu zabezpečia akrylované pigmenty a farba jednotlivých škridiel bude homogénna aj na povrchu. Na betónový povrch sa nanášajú ešte dve ochranné vrstvy a tie sa zhodujú s farbou základného prvku. Tieto vrstvy zabraňujú tvorbe machu a znečisteniu vzduchom veľkomiest.
 
Technológia výroby samotnej formy garantuje stály tvar škridly, čo má veľký vplyv na presné dosadanie a pripojenie prvkov na streche. Povrch škridiel Terran znesie pomerne vysoké mechanické zaťaženie, a tak ani pri väčšom množstve snehu, ľadu alebo nášľape, sa netreba obávať lámania jednotlivých betónových kompomentov.

files/lamina/produkty/krytiny/tvrde krytiny/palena skridla/tondach/Tondach_uvodne_foto_mediteran.jpg

PÁLENÁ ŠKRIDLA TONDACH

files/lamina/produkty/krytiny/tvrde krytiny/palena skridla/tondach/tondach_slowakei_logo.png
 
 
 
 

Keramická krytina TONDACH® je vyrábaná z najlepších surovín a najmodernejšou technológiou, vďaka čomu dosahuje jedinečné vlastnosti. Ide o 100 % prírodný materiál, zdravotne nezávadný a plne recyklovateľný. Pálená škridla je vyrábaná z hliny, čo umožňuje vytvoriť rozmanité tvary škridiel a doplnkov.

Širokú paletu farieb umožňuje technika engobovania a glazovania. Engoba a glazúra sa počas výpalu neoddeliteľne zatavia do škridly, čím vytvoria finálny farebný odtieň. Vďaka mimoriadne hladkému povrchu a vlastnostiam povrchových úprav škridly perfektne odolávajú všetkým nepriaznivým vplyvom počasia a vonkajšieho prostredia. Výpalom pri vysokých teplotách sa stabilizuje ich odtieň, a tak nestratia svoju krásu a intenzitu počas celej životnosti.

 

files/lamina/produkty/krytiny/tvrde krytiny/betonove krytiny/bramac/Bramac_strecha_uvod.jpg

BETÓNOVÁ KRYTINA BRAMAC

files/lamina/images/bramac-medium.jpg

 

 

Strecha bez starostí?

Strecha je veľkou investíciou, ktorá sa realizuje väčšinou len jedenkrát v živote. Každý vlastník si praje, aby mu slúžila bez starostí čo najdlhšie. Znamená to, aby chránila dom a majetok pod ňou pred prenikaním vody a vonkajšími poveternostnými vplyvmi. Dokonale funkčná strecha sa však nedá vytvoriť len samotnými škridlami. Veľmi dôležité pre zabezpečenie tejto podmienky sú originálne strešné doplnky a ich správna pokládka.
 

Kvalita produktov Bramac spĺňa aj tie najvyššie nároky. Riešenia Bramac pri novostavbách a rekoštrukciách poskytujú stopercentnú ochranu a istotu. Strešný systém Bramac je plne funkčný a estetický, pričom jeho inovatívne riešenia prekonávajú očakávania zákazníkov nielen dnes, ale sú aj nadčasové. Svojou pridanou hodnotou zvyšujú úžitok každej budovy a životný štandard svojich obyvateľov.

 

Výhody kompletného strešného systému BRAMAC

  • strešné príslušenstvo Bramac je výsledkom dlhodobého vývoja a jeho kvalita a funkčnosť je prísne testovaná simuláciou extrémnych poveternostných podmienok (dážď, mráz, vietor, vlhkosť, UV žiarenie,..). Preto si môžeme dovoliť poskytnúť zákazníkom nadštandardnú, až 15-ročnú záruku na funkčnosť strechy, čo je 7,5x viac ako je obvyklé na trhu pri zárukách na konkurenčné príslušenstvo.
  • originálne doplnky Bramac sú vyvinuté presne na krytinu Bramac, čím sa minimalizuje riziko zatečenia vody do strechy
  • každý detail na streche má dopodrobna vypracované riešenie v podobe konkrétnych strešných prvkov Bramac a ich osadenia
files/lamina/produkty/krytiny/tvrde krytiny/betonove krytiny/km beta/strecha_KMBeta_uvod.jpg

BETÓNOVÁ KRYTINA KM BETA

files/lamina/produkty/krytiny/tvrde krytiny/betonove krytiny/km beta/KMB_beta-logo.jpg

 

 

Všetky tri typy betónovej strešnej krytiny KMB Beta, KMB Hodonka a KMB Bobrovka sa vyrábajú modernou technológiou z kvalitných vstupných surovín (kremičitý piesok z Moravskej Sahary). Betón postupne dozrieva, preto sa kvalita spolu s pevnosťou materiálu časom zvyšuje. Životnosť krytiny sa odhaduje na 100 rokov. A vďaka tomu si môže výrobca dovoliť poskytnúť záruku na strešnú krytinu až 30 rokov vrátane väčšina doplnkov.

Betónové strešné škridly sú stálicou medzi strešnými krytinami a možno ich použiť takmer na všetky typy striech. V súčasnosti sa tento typ krytín používa nielen na novostavby, ale aj pri rekonštrukciách starších striech aj na historických budovách. K výhodám patrí veľký výber farieb, tvarov, vysoká odolnosť a maximálne množstvo strešných doplnkov. Betónové strešné krytiny dodávajú stavbe jedinečný vzhľad.

 

Betónová strešná krytina je vhodnou alternatívou k pálenej krytine. Oproti nej je však lacnejšia a navyše je vyrobená z ekologického, rýdzo prírodného materiálu. Betónové strešné škridly sú vyrábané z vysoko zhutneného kvalitného betónu z prvotriednych surovín, teda kremičitého piesku, klasického portlandského cementu, vody a oxidov železa, ktoré materiálu dodávajú farebnosť. Betónová strešná krytina sa vyrába kombinovanou technológiou naťahovania a pretláčania betónovej zmesi. Celý výrobný proces betónových škridiel je šetrný k životnému prostrediu.

 

Pri vhodnom sklone strechy môžeme betónovú strešnú krytinu použiť aj na bytové domy.

 

files/lamina/produkty/krytiny/tvrde krytiny/palena skridla/roben/strecha Roben.jpg

PÁLENÁ ŠKRIDLA RÖBEN

files/lamina/produkty/krytiny/tvrde krytiny/palena skridla/roben/logoroeben_norm.png
 
 
 
 
 

Rőben je súčasťou rodinného koncernu, ktorý vyrába pálené stavebné materiály už viac ako 160 rokov. Friské tehelne založené začiatkom 19. storočia, dali základ dnešnej štruktúre výrobnych závodov v celej Európe a Amerike. V roku 1995 bol v poľskom meste Środa Ślaska otvorený najvačší a najmodernejší závod Rőben v Európe na výrobu pálenej strešnej krytiny.

Všetky výrobné závody sú situované v miestach so zdrojom dokonalej ílovitej suroviny, potrebnej na výrobu keramických materiálov, klinkerových tehál aj pásikov a strešných krytín. Prírodná čistá surovina, novátorské technologické riešenia a dlhoročné skúsenosti tvoria pevný základ pre dosiahnutie najvyššej kvality pri všetkých výrobkoch firmy Rőben.

Rőben, to je spojenie dobrých technických parametrov, trvácnosti, estetiky a dobrej ceny. Sú to stavebné materiály vysokej kvality, s ktorými zrealizujete predstavu o peknom a bezpečnom dome.

 

files/lamina/produkty/krytiny/tvrde krytiny/betonove krytiny/creaton_uvodna.jpg

PÁLENÁ ŠKRIDLA CREATON

files/lamina/produkty/krytiny/tvrde krytiny/palena skridla/2006creaton.jpg
 
 
 
 
Creaton je po mnoho rokov veľmi obľúbenou strešnou krytinou a jeho popularita stále rastie. Tento rokmi osvedčený materiál vyniká množstvom predností, ako je vizuálna a farebná stálosť, dlhá životnosť a vysoká odolnosť proti poveternostným vplyvom. Navyše sú pálené strešné tašky vyrábané z tradičného prírodného a ekologického materiálu.

Strešné tašky z keramickej hliny sa do Strednej Európy dostali už v dobách, kedy bolo rímske impérium na vzostupe. Najväčší rozmach tohto materiálu bol zaznamenaný v dobách priemyselného rozvoja, teda v 19. storočí. Vtedy bola vyvinutá tzv. Holandská panvica, čo bola drážková škridla, ktorá sa ľahko upravená vyrába dodnes.
fotka

BETÓNOVÁ KRYTINA EURONIT

files/lamina/produkty/krytiny/tvrde krytiny/betonove krytiny/euronit.jpg
 
 
 
 

Betónové strešné tašky sú stálicou medzi strešnými krytinami a možno ich použiť takmer na všetky typy striech. V súčasnosti sa tento typ krytín používa nielen na novostavby, ale aj pri rekonštrukciách starších striech, aj na historických budovách. K výhodám patrí veľký výber farieb, tvarov, vysoká odolnosť a maximálne množstvo strešných doplnkov. Betónové strešné krytiny dodávajú stavbe jedinečný vzhľad.

 

Betónová strešná krytina je vhodnou alternatívou k pálenej krytine. Oproti nej je však lacnejšia a navyše je vyrobená z ekologického, rýdzo prírodného materiálu. Betónové strešné tašky sú vyrábané z vysoko zhutneného kvalitného betónu z prvotriednych surovín, teda kremičitého piesku, klasického portlandského cementu, vody a oxidov železa, ktoré materiálu dodávajú farebnosť. Betónová strešná krytina sa vyrába kombinovanou technológiou naťahovanie a pretláčanie betónovej zmesi. Celý výrobný proces betónových škridiel je šetrný k životnému prostrediu.

 

Výrobu betónu vynašli už pred viac ako 2000 rokmi Rimania. Prvé veľké závody na výrobu betónových škridiel vznikli v Nemecku, ale aj v našich zemepisných šírkach a ich výroba má dlhú tradíciu. My Vám ponúkame tie od výrobcu EURONIT.

 

Betónové strešné tašky vydržia veky, ale majú aj svoje úskalia.

 

Pri vhodnom sklone strechy môžeme betónovú strešnú krytinu použiť aj na bytové domy.