Lamina Prešov - odborník na strešné krytiny, odkvapový systém a fasádny systém

ZELENÉ STRECHY

Tam, kde sa stavia, možno ekologizáciou strechy získať kúsok prírody späť. Zelené strechy výrazne zhodnocujú budovu a ponúkajú rad ekologických výhod, ako ochladenie vzduchu a produkciu kyslíka, reguláciu vlhkosti, prachu a ukladanie dažďovej vody. Navyše profesionálne vykonaná výsadba predlžuje životnosť krytiny.

 

Z týchto dôvodov sa spoločnosť Bauder plne venuje vegetačným strechám a dokáže Vám kompetentne poradiť. Okrem dlhoročnej odbornosti v oblasti plochých striech ponúka aj širokú škálu vyspelých systémových skladieb pre intenzívne a extenzívne ozelenenie. Tým zabezpečuje najlepšie výsledky a mení šedé púšte v zelené oázy.

 

 

 

Zelené strechy zadržujú prirodzeným spôsobom vodu, viažu prach a aj pri extrémnych teplotách sa neprehrievajú. Hydroizoláciu strechy chránia zelené strechy pred poveternostnými vplyvmi prostredia ešte lepšie ako štrkový násyp a predlžujú jej životnosť. Ozeleňovanie striech má rastúcu tendenciu. V každom prípade sú zelené strechy cenným a zaujímavým náhradným životným priestorom pre faunu a flóru. Takáto zelená strecha môže skrášliť aj váš rodinný dom alebo vašu firemnú budovu.

 

 

 

Rozdelenie zelených striech podľa spôsobu ozelenenia strechy:

 

1. EXTENZÍVNE ZELENÉ STRECHY  2. INTENZÍVNE ZELENÉ STRECHY  

files/lamina/produkty/zelene strechy/2. zelene strechy.jpg files/lamina/produkty/zelene strechy/1. zelene strechy.jpg